OMU Erasmus Espiye’de

Üniversitemiz mezunlarından ve şu anda Espiye Anadolu Lisesi’nde İngilizce Öğretmenliği yapan Selami ŞAVKLIYILDIZ’ın daveti üzerine Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) Samsun Şubesi; aralarında Erasmus öğrencilerinin de olduğu 27 kişilik bir grupla 27 Şubat 2015 günü okula ziyarette bulundu.

Bu ziyarette Erasmus Kurum Koordinatörümüz Emine Bol Yazıcı da öğrencilerimizle birlikteydi. Aynı zamanda Karadeniz Teknik Üniversitesi Erasmus öğrenci kulübü de etkinliğe katıldı.
Grubumuzu Espiye Anadolu Lisesi müdürü Ekrem Cebeci ,İngilizce öğretmeni Selami Şavklıyıldız ve öğrencileri karşıladı. Erasmus öğrencileri ile liseli öğrencilerin kaynaşması görülmeye değerdi. Ziyaret sırasında ekibimiz OMÜ adına götürdüğü hediyeleri öğrencilere taktim etti. Ayrıca, okul kütüphanesi için toplanan kitaplar da okul müdürüne teslim edildi.

Belediye Başkan yardımcıları Ali Kemal Akkaya ve İbrahim Yanık tarafından Belediye Başkanlığı makamlarında ağırlanan ESN Samsun ve KTÜ Erasmus kulübü öğrencileri ve yabancı öğrenciler, ilçenin genel durumu, belediyenin hizmetleri ve geleceğe dönük projeleri hakkında bilgi aldı.
Belediye Başkan yardımcılarının daveti üzerine öğle yemeğine katılan ekibimiz gezisini Andoz Kalesi ziyaretiyle tamamladı.

Konu ile ilgili haberlere ulaşmak için:
http://www.espiye.bel.tr/?p=Haberler&a=ayrinti&no=1285

http://www.yesilgiresun.com.tr/gundem/yabanci-ogrenciler-espiyeyi-begendiler-h9609.html