Erasmus Ofisi | Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Menü

Staj Hareketliliği Biterken

Dönüş işlemlerinin tamamlanması için hareketlilik sonrası aşağıdaki belgeleri öğrencilerin en geç faaliyetlerinin sona ermesinden sonra 1 ay içerisinde (2016-2017 staj hareketliilği öğrencilerinin en geç 31 Mayıs 2018' e kadar) tamamlayarak Uluslararası İlişkiler Birimi’ne ulaştırmaları gerekmektedir:


Staj faaliyeti sonrası öğrencinin Uluslararası İlişkiler Birimine teslim etmesi gereken belgeler:

Katılım Belgesi( Certificate of Attendance): Staj öğrencisinin staj süresince üniversite okuduğunu gösteren belgedir. Öğrencinin misafir olduğu kuruluş tarafından doldurulup onaylanması gerekmektedir. Bu belgeyi karşı kuruluş genellikle kendi formatında olan bir yazı halinde veriyor. Fakat, ellerinde böyle bir belge formatı yok ise bizim hazırladığımız belgeyi kullanabilirsiniz. (Katılım belgesi için buraya tıklayınız)

Staj Hareketliliği için Öğrenim Anlaşması (Learning Agreement for Traineeships)Tüm imzalar atılmış ve mühürler baılmış orjinal kopyası , lisansüstü öğrencileri için Öğrenim Anlaşiması (Learning Agreement for Traineeships)

OLS (Online Linguistic Support): OLS (Online Linguistic Support) Online Dil Desteği Sınavına girmeniz zorunludur. Sınav hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Online Öğrenci Faaliyet Raporu Formu: Dönüş sonrası tüm belgeleri tamamladığınızda, Mobility Tool sisteminden mail adresinize gelen online öğrenci faliyet raporunu doldurmanız gerekmektedir.

Bu evraklar eksiksiz olarak teslim edildiğinde hibenin geriye kalan % ’lik pay öğrenciye ödenecektir.